X
تبلیغات
زولا

انتظار بی نتیجه فارغ التحصیلان دکتری پشت درهای بسته دانشگاها از سایت جذب سرابی بزرگ و وعده توخالی ساخته است . به اغلب متقاضیان بعد از ماه ها انتظار چنین پاسخ داده می شود: « متقاضی محترم فاقد شرایط تشخیص داده شد و در اولویت قرار نگرفت».به همین سادگی

چند سالی می شود که جذب هیئت علمی دانشگاه ها از طریق سایتی به نام سایت جذب وزارت علوم و به صورت متمرکز انجام می شود. اما انتظار بلند مدت و بی نتیجه فارغ التحصیلان پشت درهای بلند این فرایند مشکوک از سایت جذب سرابی بزرگ و وعده ای توخالی ساخته است . اغلب فارغ التحصیلان دکتری سال هاست که ثبت نام می کنند تا در نهایت بعد از چند ماه در صفحه شخصی آنها نوشته شود: « متقاضی محترم فاقد شرایط تشخیص داده شد و در اولویت قرار نگرفت .» به همین سادگی! 

                                                                                                     
در این چند سال که جذب هیئت علمی ظاهرا ( تاکید می شود ظاهرا ) به صورت متمرکز انجام می شود بسیاری از فارغ التحصیلان دکتری علی رغم رزومه های خوب ، قوی و پربار از مقاله و کتاب هیچ پاسخی از هیچ دانشگاهی نگرفته اند. آن دانشگاه هایی هم که برخی را به صورت صوری برای مصاحبه فرامی خوانند با تحقیر و توهین  فارغ التحصیلان ( امتحان گرفتن از آنها ) نشان می دهند که فرد موردنظرشان را از قبل استخدام کرده اند ولو آن شخص مدرکش نامناسب یا هنوز دانشجو ( احتمالا آشنا ، فامیل و ...) باشد. وزارت علوم و هیئت جذب هم هیچ اعتنایی به شکایت ها و اعتراض ها ندارد و تنها مکاتبه ای ساده با دانشگاه ها برای رفع و رجوع قضیه انجام می دهد. همین ! باید پرسید چرا وضع دانشگاه ها این گونه شد و دانش آموختگان به این بلای خانمان سوز دچار شده اند؟  با ادامه این رویه فاتحه دانشگاه ها هم خوانده است . تجربه شما دانش آموخته جویای فرصت مطالعه ، اندیشه و زندگی آبرومند در قبال تولید علم دراین باره چیست ؟ به نظر شما باید چه کار کرد؟ اصلا کاری می توان کرد؟ مشکل واقعا کجاست ؟تاریخ : یکشنبه 17 خرداد‌ماه سال 1394 | 22:41 | نویسنده : نادر | نظرات (0)

  • paper | خرید بک لینک | بک لینک فا