برابر اعلام انجمن علمی سرطان ایران که سال پیش منتشر شد، سالانه بیش از ۳۰ هزار تن در کشور به علت ابتلا به سرطان جان می بازند و پیش‌بینی می‌شود که این میزان تا دو دهه آینده به دو برابر افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، هشدار‌ها و خبر‌ها درباره سرطان تقریبا هر روزه است و آمار مربوط به مرگ و میر و ابتلا به انواع سرطان رو به افزایش دارد.

همچنین سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کرده سرطان یکی از علل عمده مرگ و میر انسان‌ ها در جهان است و در حال حاضر حدود 12 درصد موارد مرگ و میر در جهان به علت سرطان اتفاق می‌افتد.


در این وضع سرطان سومین عامل مرگ و میر در ایران است و همواره خبر مرگ افراد مشهوری را به خاطر سرطان می شنویم.
 

 

با وجود خطرناک بودن این بیماری، پزشکان معتقدند تا 40 درصد موارد بروز سرطان را می‌توان پیشگیری کرد و حتی با شناخت زودهنگام آن امکان درمان و زنده ماندن بیشتر وجود دارد.

خوشبختانه تا کنون درباره عواملی که سبب سرطان می شود و راه های فرار از آن مقاله ها و مطالب زیادی گفته شده است و امکان شناسایی آن وجود دارد. از این رو بنیاد بیماری های نادر ایران یک مرکز مشاوره تلفنی برای کسانی که تصور می کنند علائم بیماری سرطان را دارند راه اندازی کرده تا به طور رایگان و تخصصی به سوالات آنها پاسخ داده شود.

مرکز مشاوره تلفنی سرطان

علی داوودیان، مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران در این باره می گوید: برای پیشگیری مهم ترین عامل دانستن اطلاعات است و ما سعی می کنیم در این سامانه به مردم آگاهی بدهیم. هرچند بیماری سرطان خطرناک و کشنده است اما اگر علائم آن را بدانیم و زود به پزشک متخصص مراجعه کنیم، امکان درمان و زنده ماندن وجود دارد از این رو ما به فکر راه اندازی یک مرکز مشاوره تلفنی افتادیم تا کسانی که در مناطق دوردست امکان دسترسی به موقع به پزشک را ندارند بتوانند از این راه بیماری خود را شناسایی کنند.

داوودیان افزود: چنین مراکز مشاوره ای در جهان وجود دارد و در کشورمان هم برای سرطان سینه تا کنون بوده اما برای انواع سرطان نخستین بار است که راه اندازی شده است.

او معتقد است با فرهنگ سازی برای استفاده از این سامانه امکان تشخیص به موقع سرطان خیلی زودتر می شود و می توان تا حد زیادی از آمار مرگ و میر به علت سرطان کاست.

ارتباط با مرکز مشاوره

مرکز مشاوره در حال حاضر 12 ساعت از 8 صبح تا 8 شب با حضور دو کارشناس به پرسش های مردم پاسخ می دهد.

داوودیان می گوید: در حال حاضر دو کارشناس متخصص به پرسش های مردم پاسخ می دهند و آنها را راهنمایی می کنند ، یعنی مردم اگر نسبت به علایمی مشکوک هستند یا در مورد بیماری خودشان سوالی دارند می توانند با شماره 66918305 تماس بگیرند.

وی افزود: این کارشناس اگر به موردی مشکوک باشند، آنها را به متخصص ارجاع می دهند و راهنمایی لازم را می کنند و امیدوارم این سامانه بتواند کمک خوبی به شهروندان باشد.

آینده مرکز مشاوره

این مرکز قرار است تا سال های آینده خدمات بیشتری را به شهروندان ارائه دهد.

 

در این زمینه داوودیان می گوید: ما ابتدا در این سامانه اطلاع رسانی می کنیم تا میزان آگاهی مردم بالا رود اما در نظر داریم خدمات دیگری هم در سال های بعد ارائه دهیم.

او می گوید: تا دو سال بعد خدمات درمانی هم به شهروندان ارائه می کنیم و تلاش داریم از این بیماری جلوگیری نمائیم.تاریخ : یکشنبه 17 خرداد‌ماه سال 1394 | 22:45 | نویسنده : نادر | نظرات (0)

  • paper | خرید بک لینک | بک لینک فا