X
تبلیغات
زولا

نخستین بار در کشور عمل برداشتن تومور مغزی از داخل بینی و بدون باز کردن جمجمه به وسیله تجهیزات ناوبری ساخت داخل کشور در بیمارستان شهدای تجریش انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر علیرضا زالی استاد مغز و اعصاب و رئیس سازمان نظام‌ پزشکی کشور در توضیح این عمل جراحی پیچیده گفت: این عمل‌های جراحی به برداشتن تومور غده هیپوفیز از طریق باز کردن جمجمه انجام شد ولی برای کاهش عوارض جراحی، این تومور را می‌توان از طریق بینی و با تجهیزات ناوبری نیز برداشت که برای نخستین بار این عمل پیچیده با تجهیزات ساخت داخل کشور انجام شد .

جهانگیر قربانی متخصص گوش، حلق و بینی نیز در توضیح این جراحی اظهار داشت: عمل جراحی تومور غده هیپوفیز به روش آندروسکپی از داخل بینی مزایایی بسیاری دارد از جمله آنکه جمجمه بیمار باز نمی‌شود و تورم مغز کاهش می‌‌یابد.

همچنین افسون صدیق جراح مغز و اعصاب و مسئول این تیم جراحی درباره زوایای دیگر برداشتن تومور غده فیپوفیز به روش اندروسکپی  گفت: این عمل جراحی حدود دو ساعت به طول می‌انجامد در حالی که برداشتن جمجمعه و انجام این عمل جراحی حداقل دو برابر زمان  می‌برد. بنابر این برای نخستین بار عمل جراحی برداشتن تومور غده فیپوفیز به روش آندروسکپی از داخل بینی با تجهیزات ناوبری ساخت داخل کشورمان صورت می‌پذیرد.

در این راستا مهندس گیسکی مسئول تجهیزات ناوبری این عمل جراحی اظهار داشت: این دستگاه یک نوع موقعیت‌یاب به حساب می‌آید که برای برداشتن تومورهای مغزی کاربری دارد. امروز قیمت این دستگاه تولید داخل یک سوم قیمت خارجی آن است و این توانایی وجود دارد که مراکز درمانی و اتاق‌‌های عمل جراحی کشور از این دستگاه ناوبری تولید داخل استفاده کنند.تاریخ : یکشنبه 17 خرداد‌ماه سال 1394 | 22:45 | نویسنده : نادر | نظرات (0)

  • paper | خرید بک لینک | بک لینک فا