X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

معاون وزیر امور خارجه امریکا ادعا کرد "الزامات و محدودیت های توافق با ایران ابدی خواهد بود." وی با این حال اذعان کرد که امریکا به توافق با ایران نیازمند است و اگر موفق نشود، در انزوا قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد اگر در مذاکرات هسته ای با ایران به خواسته های کلیدی که به آنها نیازمندیم نرسیم توافقی در کار نخواهد بود.


آنتونی بلینکن(Antony J. Blinken) که در نشست جهانی کمیته یهودیان آمریکا در واشنگتن سخن می گفت افزود: در خصوص هسته ای شدن ایران راهبرد ما با اسراییل یکی است و اختلافی بین ما نیست.

 

بلینکن گفت: همچنان معتقدیم بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی " توافق قابل راستی آزمایی "  است و توافقی که ما بر روی آن کار می کنیم  همه مسیرهای رسیدن ایران به مواد شکاف پذیر از جمله در نطنز،فوردو، راکتور آب سنگین اراک و دیگر مسیرهای احتمالی را مسدود خواهد کرد.

 

این مقام ارشد آمریکا گفت : هر توافق جامعی شامل محدودیتهایی منحصر به فرد درباره برنامه اتمی ایران و دارای نظارت فوق العاده و شفافیت عمیق خواهد بود تا هر حرکت ایران رصد شود .

 

به گفته بلینکن توافق احتمالی دارای الزامات و محدودیت های دایمی خواهد بود و ایران ملزم خواهد شد به تمامی تعهداتش بر اساس معاهده ان.پی .تی و همچنین قوانین سختگیرانه دسترسی و نظارت بر اساس پروتکل الحاقی  بطور دائم عمل کند .

 

معاون وزیر امور خارجه آمریکا به یهودیان این کشور این را هم گفت : که در صورت نبود توافق،تعهدات ایران تحت طرح اقدام مشترک از بین می رود و این کشور برنامه غنی سازی در سطح صنعتی را با دهها هزار سانتریفیوژ سرعت خواهد بخشید .

 

بلینکن برای رفع نگرانی صهیونیست ها گفت : باید آنچنان سطح گسترده ای از نظارت ایجاد کنیم که اگر ایران در عمل به تعهداتش کوتاهی کرد ؛ زمان لازم برای برخورد دیپلماتیک و در صورت ضرورت دیگر راهها را در اختیار داشته باشیم .

 

معاون وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد حتی در صورت توافق نهایی تحریمها باید به حالت تعلیق درآیند و نباید رفع شوند به طوری که اگر ایران به خواسته های ما توجهی نکرد بتوانیم به طور اتوماتیک آنها را دوباره وضع کنیم .


وی افزود : با توافقی که دسترسی آژانس بین المللی انرژی اتمی به سایت های اتمی ایران و راستی آزمایی برنامه اتمی این کشور را تضمین نکند ، موافقت نخواهیم کرد .

 

بلینکن در عین  حال به روحیه مقاومت ایرانی ها اذعان کرد و گفت : خیالپردازی است که تصور کنیم آنها به سادگی و با افزایش فشارها و یا تحریم ها در برابر هر درخواست ما تسلیم شوند .

 

بلینگن به نیاز آمریکایی ها به توافق با ایران هم اذعان کرد و گفت : شرکای ما به خاطر مشارکت در تحریمهای ایران ضررهای اقتصادی زیادی متحمل شده اند و  اگر از طریق دیپلماسی با ایران به توافق نرسیم آنگاه این آمریکا است که در انزوا قرار می گیرد و تحریم ها ضد ایران از هم خواهد پاشید .تاریخ : سه‌شنبه 19 خرداد‌ماه سال 1394 | 23:20 | نویسنده : نادر | نظرات (0)

  • paper | خرید بک لینک | بک لینک فا