تندبادی که عصر چهارشنبه در برخی مناطق تهران برای دقایقی فعالیت شهروندان را با مشکل مواجه کرد، احتمال دارد تا پایان هفته بار دیگر رخ دهد. همچنین با افزایش ابرها، بارش های پراکنده و رعد و برق نیز برای دامنه های البرز پیش بینی شده است.

وزش باد و گرد و غبار تا پایان هفته بر آسمان اغلب استان های کشور حاکم خواهد بود و شهرهای مناطق جنوب شرقی به احتمال زیاد با وزش شدیدتر باد و توفان روبرو می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، تندبادی که عصر چهارشنبه تهران را در نوردید، احتمال دارد روز پنجشنبه نیز تکرار شود و با افزایش ابرها، بارش های پراکنده و رعد و برق نیز بر آسمان دامنه های البرز و سواحل خزر حاکم خواهد شد.

علاوه بر مناطقی  از استان‌ تهران، پدیده باد و گردوخاک در قم، مرکزی، البرز، جنوب سمنان و شمال اصفهان نیز وجود خواهد داشت و این وضعیت، تا پایان هفته در جنوب، جنوب غرب و برخی مناطق غرب کشور رخ خواهد داد.

برای نواحی شرق و جنوب شرق کشور، بویژه منطقه زابل نیز وزش باد شدید و طوفان گردوخاک پیش بینی شده است.

آشوبا

سازمان هواشناسی با اشاره به حرکت توفان حاره ای آشوبا به سمت سواحل ایرانی دریای عمان، هشدار داد که  بر اثر این توفان، بیشتر مناطق دریای عمان مواج و در شرق، هوا توفانی خواهد بود.

به این ترتیب، تا جمعه، برای جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان، باد، رگبار و رعد و برق پراکنده و مواج بودن دریا پیش بینی می شود و انتظار می‌رود سرعت باد در این مناطق به 60 کیلومتر بر ساعت برسد.

ارتفاع موج در سواحل جنوبی استان سیستان و بلوچستان بین 2 تا 3 متر و در سواحل جنوبی استان هرمزگان تا 2 متر برآورد شده است.تاریخ : پنج‌شنبه 21 خرداد‌ماه سال 1394 | 00:52 | نویسنده : نادر | نظرات (0)

  • paper | خرید بک لینک | بک لینک فا