X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نگاهی به اخبار برخی سایت ها و خبرگزاری های داخلی و خارجی در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴. اولین مریضخانه دولتی در ایران/کشف نخستین ماهی خونگرم/عکس سلفی باعث مرگ یک دختر شد/داعش یک دختر ۲ ساله را اعدام کرد/ایجاد ناگهانی گودال ۹۰ متری درترکیه/ موبایل بال دار و ...

 اولین مریضخانه دولتی در ایران
 اولین مریضخانه دولتی در ایران
اولین مریضخانه ای که در تهران دایر شد و بیماران را بستری کرد، بیمارستان دولتی بود که در سال 1290 هجری قمری به دستور ناصرالدین شاه قاجار در خیابان سپه امروز تأسیس گردید و اکنون این بیمارستان سینا خوانده می شود، چنانچه ناصر نجمی در این باره می نویسد: ناصرالدین شاه در یکی از سفرهای خود به فرنگستان ضمن بازدید از نقاط مختلف شهرها از چند بیمارستان هم بازدید به عمل آورده توجه شاه قاجار به اهمیت چنین محل و نقشی که در معالجه و مداوای بیماران داشت جلب گردید بطوریکه بلافاصله پس از بازگشت به ایران دستور تأسیس یک بیمارستان مجهز را صادر کرد و این وظیفه مهم را به عهده ناظم الاطباء، طبیب مخصوص خود واگذار کرد، ناظم الاطبا پس از تفحص و جستجوی زیاد محلی را در نزدیک چهارراه حسن آباد پیدا کرد و آن را به بیمارستان اختصاص داد و نام آن را هم مریضخانه دولتی گذاشت.در همین موقع در مدرسه دارالفنون شعبه ای به نام رشته طب دایر گردیده و مقرر شد دانشجویان رشته طب از نظر آموزشی از مریضخانه دولتی استفاده نمایند، چنانکه هفته ای چندبار دانشجویان رشته طب دارالفنون به همراه استادان خود به بیمارستان دولتی مراجعه کرده و در اطاق هایی که بیماران بستری بودند آموزش عملی می دیدند.ناظم الاطبا سال ها ریاست مریضخانه دولتی را به عهده داشت و پس از او چند نفر دیگر این کار را عهده دار گردیدند و سرانجام در سال 1319 شمسی نام مریضخانه دولتی به بیمارستان سینا تغییر یافت.
بیشتر...

کشف نخستین ماهی خونگرم جهان


کشف نخستین ماهی خونگرم جهان
محققان محیط زیست موفق به شناسایی نخستین گونه ماهی خونگرم جهان شده‌اند که با وزن حدود ۹۰ کیلوگرم، به اندازه یک تایر خودرو است.ماهی Opah که به ماه‌ماهی هم معروف است، گرمای داخلی بدنش را توسط بال زدن مداوم باله‌های سینه‌ای خود تامین می‌کند و میانگین دمای عضلات آن، بین چهار تا پنج درجه سانتیگراد بالاتر از دمای آب اطراف آن است.ماهی تن و برخی از کوسه‌ها می‌توانند بخشهای خاصی از بدن خود مانند عضلات شناگر و چشمها را به منظور کاوش در اعماق سرد دریا گرم کنند، اما برای حفظ اندام حیاتی مانند قلب از سرما باید به سطح بازگردند.ماهی Opah از ساختار منحصربفردی برخوردار بوده که از هدر رفتن گرمای داخلی آن در مواجهه با محیط اطراف جلوگیری می‌کند. از این رو دیگر نیازی به بازگشت به سطح برای حفظ اندام داخلی‌اش از سرما ندارد.موجودات خونگرم مانند پرندگان و پستانداران، حرارت داخلی خود را مستقل از محیط تولید و حفظ می‌کنند. موجودات خونسرد شامل دوزیستان، خزندگان، بی‌مهرگان و اکثر ماهی‌ها هستند.رنگ این ماهی، قرمز زنگ‌زده بوده و بدن بیضی‌شکل آن از نقطه‌های سفید و باله‌های قرمز روشن برخوردار است.Opah که در اقیانوس‌های سراسر جهان زندگی می‌کند، بیشتر وقت خود را در اعماق 50 تا 400 متری به شکار ماهی و ماهی مرکب می‌گذراند.ساختار منحصربفرد درون آبشش‌های این ماهی به خون گرمی که از مرکز بدن بیرون می‌آید، اجازه می‌دهد تا خون سرد بازگشته از سطح تنفسی آبشش را گرم کند. این طراحی در مهندسی به «تقابل حرارتی متقابل» موسوم است.خونگرم بودن به Opah اجازه می‌دهد از سرعت شنا و واکنش بالاتر، عملکرد مغزی و چشمی بهتر و توانایی مقاومت در برابر تاثیر سرما بر اندامهای حیاتی برخوردار باشد.
بیشتر...

عکس سلفی باعث مرگ یک دختر شد
عکس سلفی باعث مرگ یک دختر شد
دختری 18 ساله زمانی که قصد داشت بر روی مترو از خود سلفی بگیرد بر اثر برق‌گرفتی جان خود را از دست داد.مونوپاد (دسته مخصوص گرفتن عکس سلفی) باعث مرگ این دختر رومانیایی شده است.این دختر که بعد از برق‌گرفتگی به سرعت به بیمارستان منتقل شد، با وجود تلاش پزشکان، جان خود را از دست داد.به گزارش پلیس، این دختر بعد از توقف مترو برروی سقف یکی از واگن‌ها رفته و سعی می‌کند تا با مونوپاد خود سلفی بگیرد. در این هنگام بخاطر پایین بودن سیم‌های فشار قوی مترو، مونوپاد این دختر جوان با سیم‌ها برخورد کرده و باعث برق‌گرفتگی او می‌شود.
بیشتر...

داعش یک دختر 2 ساله را اعدام کرد


داعش یک دختر 2 ساله را اعدام کرد
 تروریست های داعش یک دختر 2 ساله را که فرزند یکی از فرماندهان ارشد مبارزان در رمادی بود، اعدام کردند. گفته می شود در پی تشدید درگیری ها در رمادی، ده ها نفر از مردم  منطقه از جمله اعضای خانواده مبارزانی که با داعش می جنگند، به وسیله این گروه تروریستی اعدام شده اند.
بیشتر...

ایجاد ناگهانی گودال 90 متری در ترکیه


ایجاد ناگهانی گودال 90 متری در ترکیه
 گودالی بزرگ به عرض 10 متر و عمق 90 متر در ترکیه پدیدار شده است و هر لحظه احتمال فرویختن این گودال وجود دارد. این پدیده زمین‌شناسی که ناشی از فرسایش تخته‌سنگ‌های آهکی است، پدیده‌ای رایج محسوب می‌شود. احتمال می‌رود صدها مورد دیگر از این گودال ها در خاک ترکیه موجود باشد.
بیشتر...

تروریست چینی به بازار آمد


تروریست چینی به بازار آمد
طرافداران داعش در شبکه های اجتماعی با انتشار تصویری مدعی شدند که یک پیرمرد 92 ساله چینی به این گروه تروریستی پیوسته است. ده ها تن از تروریست های چینی در ماه های اخیر با سفر از این کشور به عراق و سوریه، به گروه تروریستی داعش پیوستند و در جنایت های این گروه بر ضد مردم این کشورها شرکت کردند.همچنین تعدادی دیگر از اتباع چین هم با پیوستن به گروه تروریستی جبهه النصره، در هجوم این گروه به شهر جسر الشغور در استان ادلب سوریه شرکت کردند که در این حمله، ده ها تن از تروریست های چینی به هلاکت رسیدند.
بیشتر...

مرگ 4 نفر به خاطر درگیری بر سر بند رخت


مرگ 4 نفر به خاطر درگیری بر سر بند رخت

مرگ 4 نفر به خاطر درگیری بر سر بند رخت

مرگ 4 نفر به خاطر درگیری بر سر بند رخت
یک مرد در اقدامی جنون آمیز و بر اثر اختلاف بر سر بستن یک بند رخت 4 نفر را کشت و دستکم 6 نفر را مجروح کرد.جولیو مورلو 48 ساله پرستار بیمارستان کاردارلی شهر ناپل روز جمعه 15 مه ( 25 اردیبهشت) به دلیل اختلاف خانوادگی بر سر آویختن بند رخت در بالکن مشترک آپارتمان هایی که خود و خانواده برادرش در آنجا زندگی می کردند، برادر، زن برادر، یک عابر و یک مامور پلیس را که در همسایگی اش سکونت داشت به قتل رساند و دستکم 6 نفر دیگر را مجروح کرد.جولیو که از مدتها قبل با برادر 52 ساله و زن برادر 51 ساله اش اختلاف داشت بعد از ظهر جمعه پس از بازگشت از محل کارش با مشاهده بند رختی که خانواده برادرش دربالکن مشترکشان آویخته بودند ناگهان دیوانه شد.جولیو سلاح شات گان خود را برداشت و ابتدا برادر و زن برادرش را کشت. سپس یک ستوان پلیس که در همسایگی شان زندگی می کرد و قصد دستگیری او را داشت به قتل رساند. جولیو سپس به روی بالکن رفت و با شات گان خود به سوی عابران تیراندازی کرد.در این تیراندازی یک مرد عابر 59 ساله کشته و دستکم 6 نفر دیگر مجروح شدند. در برخی گزارش ها از مجروح شدن 5 نفر خبر داده شده است.جولیو سپس به پلیس تلفن زد و گفت: من یک کشتار به راه انداخته ام.ماموران پلیس بلافاصله در محل حاضر شدند و جولیو بدون هیچ مقاومتی خود را تسلیم کرد. جولیو از زمان دستگیری سکوت اختیار کرده و هیچ حرفی نمی زند.
بیشتر...
 

موبایل بالدار

 

موبایل بالدار

متخصصان نظامی آمریکایی پهپادی کوچک، به اندازه کف دست اختراع کرده‌اند که مانند یک موبایل بال‌دار قابل استفاده در آسمان است. این وسیله فوق کوچک هوایی که به دلیل شباهت و الگوبرداری از ملخ، «ملخ» (Cicada) نام گرفته است سال‌هاست که توسط دانشمندان آمریکایی در حال طراحی و ساخت است. آرون کان، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی «ملخ» درباره این سازه کوچک می‌گوید: ملخ، کوچک شده هواپیمای دیگری است که از هر هواپیمای روباتیک دیگری کوچکتر، ارزان‌تر و ساده‌تر است اما هنوز این توانایی را دارد تا ماموریت‌های دور از خانه را انجام دهد.به گفته کان، ساخت نخستین نمونه این پهپاد تنها هزار دلار هزینه داشته که در تولید گسترده آن هزینه هر یک از آن به 250 دلار تقلیل خواهد یافت. ملخ برای برنامه‌های نامحسوس طراحی شده و پس از رها شدن از هواپیما، بالون یا پهپادی بزرگ‌تر ماموریت خود را آغاز می‌کند. علاوه بر این ملخ می‌تواند با سرعت 74 کیلومتر در ساعت پرواز کند و با نداشتن موتور بدون صدا به فعالیتش می‌پردازد. دانشمندان می‌گویند، این پهپاد از دور مانند یک پرنده بوده و دیدنش بسیار دشوار است.تاریخ : پنج‌شنبه 21 خرداد‌ماه سال 1394 | 00:56 | نویسنده : نادر | نظرات (0)

  • paper | خرید بک لینک | بک لینک فا