مهند عبدالحمید، حقوقدان فلسطینی اعلام کرد روند حفر تونل ها در زیر مسجد الاقصی اکنون به مرحله ای رسیده که تنها با یک زمین لرزه کوچک و یا یک انفجار عمدی، تمام مسجد تخریب می شود تا مهمترین نماد فلسطینی ها محو شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در چهل و هشتمین سالروز اشغال شهر قدس، برنامه پیشخوان گفتگویی با مهند عبدالحمید، فعال سیاسی و حقوقدان فلسطینی انجام داد.

مهند عبدالحمید، با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی هیچ حقی برای ساکنان اصلی فلسطین قائل نیست، تصریح کرد: "اسرائیل به گونه ای با فلسطینیان ساکن فلسطین برخورد می کند که انگار اینها فلسطینی نیستند و از کشورهای دیگر به این سرزمین آمده اند."

وی افزود: "آنها اساسی ترین قوانین بین المللی را هم قبول ندارند و تنها در جایی که به سود خود بدانند، اینگونه قوانین را می پذیرند. اشغالگران نه تنها حقوق فلسطینینان را به رسمیت نمی شناسند، بلکه اساسا ملتی به نام ملت فلسطین را به رسمیت نمی شناسد و آشکارا و به زور آنها را بیرون رانده و منازلشان را به مهاجران داده است."


عبدالحمید تاکید کرد: "آنها به دنبال نژادپرستی هستند و هرکسی دیوار حائل را ببیند، در می یابد که این دیوار عملا مردم را بر اساس نژادشان تقسیم کرده است."


این فعال سیاسی فلسطینی درباره وضعیت شهر قدس و مسجدالاقصی اظهار کرد: "در قدس هم در حال پاکسازی هستند و بطور جدی می کوشند که با افزایش فشار به مردم، فلسطینیان را وادار به کوچ کنند تا شهر قدس کاملا به دست صهیونیست ها بیفتد. موضوع این است که فقط مسجد الاقصی در خطر نیست، بلکه تمام شهر در خطر است و مردم حتی برای ثبت نام بچه هایشان در مدارس نیز مشکل دارند. تونل ها و حفاری های زیر مسجد هم همچنان ادامه دارد و طرح دیگری هم دارند که همین قسمت باقیمانده از مسجد را نیز، تصاحب کنند."

 

عبدالحمید هشدار داد: "شرایط مسجد و تونل ها اکنون به گونه ای است که تنها با یک زلزله کوچک یا یک انفجار عمدی، تمام مسجد فرو می ریزد."


وی با انتقاد از اعراب و نهادهای بین المللی گفت: "سکوت مجامع بین المللی که بخشی از آن عمدی است، صهیونیست ها را جسور کرده و اگر هم دخالتی می کنند، بجای محکوم کردن ظالم و غاصب، به قربانیان فشار می آورند. حتی در این مذاکرات صلح هم صهیونیست ها و غربی ها در یک جبهه قرار دارند و با طرف فلسطینی همانند یک طلبکار برخورد می کنند و من عقیده دارم که فلسطینیان باید خود را از این نمایش مذاکره کنار بکشند."تاریخ : پنج‌شنبه 21 خرداد‌ماه سال 1394 | 19:50 | نویسنده : نادر | نظرات (1)

  • paper | خرید بک لینک | بک لینک فا