X
تبلیغات
زولا

چهار زائر عربستانی که اوایل این هفته بر اثر مسمومیت در مشهد جان باخته بودند امروز در مشهد تشییع و در جوار بارگاه منور رضوی به خاک سپرده شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، یکشنبه این هفته بیش از 36 زائر عربستانی به علت استنشاق گاز سمی ناشی از سمپاشی در یکی از هتل های مشهد دچار مسمومیت شدند که سه کودک و یک نوجوان از این مصدومین، در بیمارستان فوت کردند.

دانلود

دیروز معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور درباره فرضیه عمدی بودن این حادثه گفت: بررسی ها نشان می دهد در حادثه مسمومیت تعدادی از زائران عربستانی مستقر در هتل توحید مشهد ، هیچ عمدی در کار نبوده است.

حسین ذوالفقاری افزود: با دستور رئیس جمهور تیمی متشکل از وزارت بهداشت، وزارت اطلاعات ، وزارت امور خارجه ، سازمان گردشگری ، دادستانی و استانداری خراسان رضوی ابعاد این حادثه را بررسی کردند.

وی گفت: بر اساس تحقیقات تخصصی ، پزشکی به علت انتشار گاز سمی نوعی قرص برنج که برای سم زدایی و از بین بردن حشرات موذی در طبقه پنجم هتل استفاده شده بود، این مسمومیت  ایجاد شد.

ذوالفقاری در ادامه گفت: به لحاظ حقوقی با ورود دستگاه قضا مدیر و چهار نفر از کارکنان هتل توحید مشهد بازجویی شدند.

وی گفت: آنان اعلام کرده اند به منظور دفع حشرات موذی از این قرص برنج استفاده کرده اند بدون اینکه از آثار و پیامد های ناخوشایند آن آگاه باشند.

ذوالفقاری افزود: در حال حاضر مدیر هتل مسئولیت این سهل انگاری را پذیرفته است و 4 نفر از کارکنان این هتل در بازداشت هستند.

وی گفت: برای درمان کامل ، اسکان و رسیدگی به وضع خانواده های زائران عربستانی اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

ذوالفقاری با اشاره به فوت سه کودک 2 تا 8 ماهه و یک نوجوان 12 ساله افزود: این خردسالان به علت ضعف بدنی نسبت به بزرگسالان بعد از استشمام گاز سمی منتشر شده از قرص برنج فوت کرده اند.

وی گفت: با توجه به درخواست خانواده های قربانیان این حادثه،  قرار است این کودکان در حریم بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) به خاک سپرده شوند.

ذوالفقاری افزود: وزارت امور خارجه آخرین نتایج تحقیقات این حادثه را به مقامات سیاسی عربستان اعلام می کند.

وی گفت: در این حادثه از ناحیه هیچ شخصی در هتل یا غیر هتل هیچگونه عمدی برای مسمومیت در کار نبوده زیرا اصلا چنین اراده و قصدی وجود نداشته است.

معاون امنیتی -انتظامی وزیر کشور همچنین افزود: قرار است وزارت بهداشت آموزش عمومی تر مرتبط با این موضوع را برای همه مردم و سازمان گردشگری به صورت ویژه و تخصصی با برپایی کارگاه های آموزشی برای دست اندرکاران هتل ها و اقامتگاه های کشور برگزار کند.

 
137 زائر عربستانی صبح روز 16 خرداد امسال در طبقات 4 و 2 هتل توحید مشهد مستقر شدند .

بعد از 23ساعت علائم مسمومیت در برخی از این زائران مشاهده شد که بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند که در نهایت ساعت 10 صبح روز 17 خرداد  4 نفر از آنان که خردسال بودند فوت کردند و 36 نفر دیگر نیز تحت درمان قرار گرفتند.تاریخ : پنج‌شنبه 21 خرداد‌ماه سال 1394 | 19:50 | نویسنده : نادر | نظرات (0)

  • paper | خرید بک لینک | بک لینک فا