X
تبلیغات
زولا

مذاکرات صلح یمن در ژنو یک روز به تاخیر افتاد. کارشناسان علت به تعویق افتادن این مذاکرات را اصرار آل سعود به حذف گروه های یمنی از مذاکرات و جایگزین کردن افراد مورد نظر خود، عنوان کرده اند.

براساس اعلام سازمان ملل، مذاکرات صلح یمن که قرار بود یکشنبه در ژنو برگزار شود، به روز دوشنبه موکول شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در آستانه برپایی نخستین نشست از مذاکرات صلح یمن در ژنو، سازمان ملل از به تعویق افتادن این مذاکرات خبر داد.

در بیانیه سازمان ملل آمده است: این مذاکرات که قرار بود فردا آغاز شود ، با یک روز تاخیر، روز دوشنبه برگزارخواهد شد.

* در همین شرایط، حملات آل سعود به شهرهای مختلف یمن امروز نیز ادامه یافت.

در حمله هواپیماهای جنگی عربستان به منطقه بنی معاذ در صنعا دستکم چهار غیرنظامی شهید و شماری زخمی شدند. سعودی ها همچنین مناطقی در استان های مرزی حجه و صعده را هدف قرار دادند . جنگنده های عربستان دیروز هم ، علاوه بر بمباران مناطق مسکونی و مراکز آموزشی صعده ، چند محله قدیمی و منطقه تاریخی را در پایتخت هدف قرار دادند .

* حملات عربستان به میراث فرهنگی یمن با واکنش نهادهای بین المللی مواجه شده است. سازمان یونسکو در بیانیه ای این حملات را محکوم کرد. سازمان جهانی بهداشت نیز از آواره شدن بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان یمن خبر داد. سازمان پزشکان بدون مرز هم درباره اوضاع انسانی در یمن بویژه در تعز و عدن هشدار داد و بی توجهی جامعه بین المللی به فاجعه در این کشور را محکوم کرد .  

* اما تجاوز سعودی ها به یمن با پاسخ کوبنده ارتش و نیروهای مقاومت این کشور همراه است. نیروهای یمنی با شلیک دهها موشک به مواضع و پایگاه های ارتش عربستان در استان های جیزان و نجران به تجاوزگری سعودی ها پاسخ دادند . نیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن همچنین تروریست های القاعده را در «تعز» محاصره کردند .

* در همین شرایط وزارت بهداشت یمن اعلام کرد؛ عربستان در حمله به شهرها و مناطق مسکونی این کشور از سلاح های ممنوعه استفاده کرده است.
منابع رسمی یمن می گویند عربستان از آغاز تجاوز نظامی به یمن دست کم 60 بیمارستان و مرکز درمانی را هدف قرار داده است.تاریخ : شنبه 23 خرداد‌ماه سال 1394 | 21:47 | نویسنده : نادر | نظرات (0)

  • paper | خرید بک لینک | بک لینک فا