X
تبلیغات
زولا

ریان کلدانی، دبیر جنبش مسیحیان ضد داعش با اشاره به سکوت واتیکان و سازمان های بین المللی در قبال جنایت های تکفیری ها، تصریح کرد: ما اجازه نمی دهیم آنها همه مسیحیان را بدنام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ریان کلدانی، یکی از فرماندهان رزمندگان مسیحی عراق، داعش و تکفیری ها را دشمن تمام انسان ها دانست و گفت: آنها به هر قوم و ملتی حمله می کنند و بسیاری از مسیحیان و ایزدی ها را کشته اند، اما فتوای آیت الله سیستانی به داد همه رسید و عراق را نجات داد.
وی افزود: اقدام به موقع آیت الله سیستانی، نه تنها برای شیعیان، بلکه برای همه مردم عراق بود و اکنون می بینید که حتی مسیحیان نیز، به فتوای ایشان عمل کرده اند.

کلدانی اضافه کرد: اگرچه تکفیری ها خیلی ها را، از ایزدی ها گرفته تا دیگر اقلیت ها، کشتند و یا در بازارها به بردگی فروختند، اما ما امید می دهیم به همه دنیا که پیروز خواهیم شد و در همین استان ها جشن پیروزی خواهیم گرفت. اینها نوادگان یزید خونخوار هستند و ما فرزندان وهب هستیم.

این رزمنده مسیحی درباره سکوت نهادهای مدعی مسیحیت در غرب در قبال جنایات داعش، گفت: ما چندین پیام به واتیکان دادیم که شما حداقل به زبان و بصورت شفاهی، داعش و حامیان آنها را محکوم کنید. نامه ها را به رم و واتیکان بردیم. امروز که بسیاری از مردم و سیاستمداران وارد میدان شده اند، شما هم اقدام کنید و مانند برخی سیاستمداران مریض نباشید. این ها حامی داعش هستند و محکوم نمی کنند. همه هم می دانند.

وی گفت: به امید خدا وقتی عراق آزاد شود ما به جاهای دیگر خواهیم رفت و دربرابر داعش خواهیم ایستاد. می خواهیم به دنیا نشان دهیم که ما مسیحیان شرق، در لبنان، سوریه و عراق متحد هستیم و نمی گذاریم برخی ها همه مسیحیان را بدنام کنند. ما مخالف ترور هستیم و به همه حامیان غربی یا عربی می گوییم که باید حمایت خود را از داعش متوقف کنند.

کلدانی

کلدانی با اشاره به واقعه عاشورا و جنگیدن وهب (جان یا ژوان مسیحی) در کنار امام حسین (ع) تصریح کرد: تاریخ در حال تکرار است و همانطور که فرزندان بنی امیه و یاوران یزید، وهب را در کربلا سر بریدند، امروز هم داعش همین کار را با فرزندان وهب می کند.

کلدانی بار دیگر از فتوای جهاد آیت الله سیستانی تقدیر کرد و گفت: فتوای آقای سیستانی بسیار مبارک بود. اگر این فتوا و کمک ایران نبود الان بغداد و عراقی وجود نداشت. ما به عنوان مسیحیان عراق از ایشان و سایر آزادگان از جمله ایران اسلامی تشکر می کنیم.

وی ائتلاف امریکا و متحدانش علیه داعش را نمایشی توصیف کرد و گفت: همه می دانیم که این ائتلاف ضد داعش که امریکا به راه انداخته، تظاهر و شعار است. همه مسیحیان عراق هم این را می دانند. مدت زمانی که آنها شروع کردند را با ما مقایسه کنید و ببینید ما در چه مدت کوتاهی جنگیدیم و پیشروی کردیم. اینکه امریکا به برخی ها سلاح می دهد می دانیم که چه نقشه ای دارند اما بدانند که از پیروزی های آینده ما غافلگیر خواهند شد.تاریخ : یکشنبه 24 خرداد‌ماه سال 1394 | 21:57 | نویسنده : نادر | نظرات (0)

  • paper | خرید بک لینک | بک لینک فا